حجامت - cupping

محصولی برای جستجوی حجامت یافت نشد

حجامت در طب سنتی:

یکی از پر استفاده ترین روش های طب سنتی برای درمان حجامت است که نوعی خونگیری از نواحی مختلف بدن است.توسط بادکش خون در ناحیه جمع میشود با سوزن های یکبار مصرف و استریل مویرگ های سطحی تیغ زده میشوند و دوباره با بادکشی دیگر به خونگیری از ناحیه میپردازند.این روش بنا به تشخیص پزشک در زمان ها و شرایط خاصی قابل انجام است.

خیلی اوقات بعضی بیماری ها به علت جمع شدن خلط و مواد زائد در خون ایجاد میشود.این مواد زائد با جمع شدن در خون و در نقاط مختلف بدن، انرژی در آن ناحیه و تغذیه آن ارگان را با مشکل مواجه میکنند، در نتیجه راهی مثل حجامت وجود دارد که این اخلاط اضافی را به راحتی و به سرعت دفع کند و انرژی را در آن ناحیه به جریان در بیاورد.

حجامت از جمله تکنیک ها و روش های درمانی ای است از زمان قدیم بسیار مورد استفاده و بهره بوده است.در این روش در رابطه با هر بیماری نقاط خاصی در بدن حجامت میشوند و از این طریق آن ارگان و عضو بهبود میابد.البته حجامت زمان های خاصی دارد که فقط در همان زمان ها باید انجام شود وگرنه خاصیت لازم را ندارد.

فواید حجامت:

حجامت فواید بیشماری دارد هم در درمان هم در پیشگیری.به همین علت از قدیم بسیار به آن توصیه شده است.در پیشگیری از بیماری های قلبی و انواع سردرد ها و میگرن، برای تقویت کبد، زیبایی و پوست و گوارش بهتر کمترین فواید آن برای بدن است.

حجامت اگر در فصل مناسب و زمان مناسب خود انجام شود بهترین خاصیت ها را برای بدن دارد.قبل از حجامت پزشک متخصص با ویزیت بیمار، مشاوره و صحبت با بیمار مزاج او را بدست می آورد از شرایط او آگاه میشود و بیماری اش را به صورت ریشه ای تشخیص میدهد.سپس بهترین نوع حجامت را برای او تجویز و توصیه میکند.در این صورت بیمار بهترین فواید را از حجامت دریافت میکند.

زمان حجامت:

بهترین زمان فصل بهار و در روزهای فرد است و حجامت را در روزهای چهارشنبه و جمعه خوب نمیدانند.البته بهترین زمان را پزشک بعد از تشخیص و ویزیت به مراجعه کننده اطلاع میدهد.

زمان حجامت یکی از عوامل مهم در گرفتن یک نتیجه ی عالی از این درمان است.برای مشخص شدن بهترین زمان حجامت برای درمان بیماری خود، حتما با پزشک متخصص طب سنتی در این زمینه مشورت کنید تا بعد از ویزیت بهترین زمان آن و نقاطی که باید رویآن حجامت انجام دهید را برای شما توضیح دهید.

همانطور که گفتیم بهترین روزها، روزهای فرد است و بهترین فصل، قصل بهار است و بعد از آن فصل پاییز، که در این مورد پزشک بهترین توصیه را به شما خواهد گفت.

عوارض حجامت:

رنگ پریدگی، لرز و سرگیجه میتوانند از عوارض کوتاه مدت بعد از حجامت باشند که پزشک آن ها را کنترل میکند و جای نگرانی وجود ندارد.

البته حجامت حتما باید در مطب و توسط ابزار بهداشتی و استریل با رعایت اصول انجام بگیرد تا بیماری هایی همچون هپاتیت منتقل نشوند.

بعضی از افراد کم خونی یا سابقه ی فشار خون پایین دارند یا حتی از دیدن خون میترسند، که حتما در اینجور مواقع باید پزشک خود را در جریان بگذارید.البته همه عوارض حجامت کوتاه مدت و حتی لحظه ای است و پزشک متخصص به بهترین صورت آن را کنترل میکند و جای نگرانی نیست.

در برخی افراد بلغمی هم حجامت توصیه نمیشود که آن هم بستگی به نظر پزشک دارد.

حجامت ریه:

این حجامت در قسمت تنه انجام میگیرد و برای تنگی نفس و سرفه و پاکسازی از عوارض آلودگی هوا موثر است.

حجامت ریه برای افرادی که مشکلات ریوی دارند و همچنین سرفه و یا خلط آن ها دفع نمیشود یا حتی از تنگی نفس اذیت میشوند بسیار مفید است برای این نوع درمان، حجامت را در بالای تنه در نقاط خاصی انجام میدهند و زمان های خاصی دارد.

حجامت سر:

یکی از پرکاربردترین حجامت ها که خواص زیادی دارد حجامت در ناحیه سر است و برای چشم، گوش، سردرد،پوست و مو خواص زیادی دارد.

اگر مشکل شما سردرد، پوست و مو است یا هر بیماری و اختلالی مربوط به سر، حجامت سر برای شما تجویز و توصیه میشود که بستگی به شرایط شما دارد.این حجامت در ناحیه سر انجام میشود و بسیار پرخاصیت و پرفایده است، زمان مشخصی دارد و حتما باید زیر نظر پزشک باشد.شما اگه از بیماری چشم هم رنج میبرید میتونید روی این نوع درمان حساب کنید، پزشک برای شما بهترین نوع آن را انجام خوهد داد.

بهترین کلینیک حجامت:

در ایران کلینیک های معتبر برای انجام حجامت وجود دارند .

از بهترین مراکز مربوط به حجامت، کلینیک خانم دکتر صمیمی فام واقع در منطقه ی پونک تهران است که با رعایت تمام اصول بهداشتی و زیر نظر بهترین متخصصان به انجام اصولی حجامت میپردازند.

در این کلینیک، پزشک بعد از مشاوره و ویزیت بیمار، به بیمار بهترین نوع حجامت را توصیه میکند و در بهترین شرایط و با رعایت اصول کامل بهداشتی که شامل وسایل استریل، دستگاه های معتبر و روش های نوین طب سنتی است برای شما حجامت انجام خواهد شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر، مطالب مربوط به طب سنتی و حجامت به پیج اینستاگرامی خانم دکتر صمیمی فام مراجعه کنید.

@tabib.bashi

مرکز حجامت غرب تهران:

از جمله بهترین مراکز حجامت، کلینیک خانم دکتر صمیمی فام است که در منطقه ی پونک تهران واقع است.

کلینیک خانم دکتر صمیمی فام واقع در غرب تهران، از بهترین کلینیک های حجامت وانجام اعمال یداوی در طب سنتی، محسوب میشود که با کلیه اصول بهداشتی و زیر نظر پزشک به انجام حجامت و کارهای درمانی میپردازند.

حجامت یکی از معتبرترین و بهترین را های درمانی برای معالجه عمقی بیماران محسوب میشود که بهتر است از قبل، با پزشک متخصص مشاوره کنید.

برای پرسش سوالات خود پیرامون حجامت و وقت برای مشاوره و درمان با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

کانال تلگرام حجامت:

یکی از بهترین کانال های تلگرامی فعال در زمینه ی طب سنتی، کانال تلگرامی خانم دکتر صمیمی فام است که در آن به مباحث پیرامون حجامت هم میپردازند‌.

@tabibsara

ادامه مطلب بستن

مشترک شدن در خبرنامه

برای اطلاع از تازه های دنیای داروهای گیاهی در خبرنامه سایت مشترک شوید.