روغن ها - oils

محصولی برای جستجوی روغن ها یافت نشد

روغن ها درطب سنتی:

یکی از موارد پرکاربرد در طب سنتی، روغن ها هستند.روغن ها حاوی بسیاری از املاح، ویتامین ها و مواد مورد نیاز بدن هستند و برای تامین انرژی، ذخایر و کارکرد بدن لازم و ضروری هستند که به صورت های مختلف در انواع متفاوت جمع آوری و تهیه می شوند.

روغن های گیاهی، سرشار از خاصیت برای بدن هستند هم به صورت داخلی و هم صورت خارجی برای بدن استفاده میشود.یعنی هم میتوان از آن ها به صورت ماساژ روی بدن استفاده کرد هم میتوان از بعضی از آن ها به صورت خوراکی بهره برد.روغن های گیاهی با دستگاه خاصی تهیه میشود که از طریق فشرده کردن دانه های گیاهی، بدون حرارت، روغن آن ها را میگیرند و در بسته بندی های خاصی میریزند.این شیوه ی بسیار خوبی است چراکه نه حرارتی وجود دارد که از خواص روغن بکاهد و نه ماده ی افزودنی به آن اضافه میشود.یکی دیگر از روش های تهیه روغن از گیاهان، استفاده از روش روغن گیری به سبک پایه است.که روغن پایه برای مواردی استفاده میشود که گیاه با فشرده کردن روغن نمیدهد.

روغن های گیاهی:

از بهترین روغن ها، روغن های گیاهی می باشند که سرشار از خاصیت و اثرات مفید برای بدن هستند.روغن کنجد، آفتابگردان، سیاهدانه از جمله پرمصرف ترین روغن های گیاهی هستند.هزاران نوع روغن های گیاهی وجود دارند که هر کدام شامل خواصی مختص به خود هستند و برای دسته ای از مشکلات قابل استفاده اند.

بعضی گیاهان خودشان روغن نمیدهند و باید آن ها را در روغنی پایه مثل روغن زیتون یا روغن کنجد خواباند و بعد از استفاده از روشی خاص و گذشت مدت زمان خاصی آن را از آن روغن پایه خارج کرد.بدین صورت خاصیت های گیاه وارد روغن پایه میشود و از آن به عنوان روغن خاص آن گیاه استفده میشود.روغن بابونه از جمله روغن های پایه میباشد.

در طب سنتی هر کدام از روغن ها با شیوه ی خاصی برای درمان اختلال خاصی مورد استفاده قرار میگیرند.مثلا روغن سیاهدانه را برای کبد چرب به مقدار کم و خاصی میل میکنند و یا روغن نارگیل را برای نرمی مو به ساقه ی موها ماساژ میدهند.حتی برخی از گیاهان را به داخل بینی میچکانند.

خواص روغن های گیاهی:

از دانه ها ، برگ و ساقه ها و میوه های گیاهان روغن هایی با اثرات شگفت انگیز دارویی تهیه میکنند.که هر کدام از این روغن ها خاصیت درمانی مخصوص خود را دارا می باشد.مثلا از روغن سیاهدانه برای مشکلات گوارشی یا از روغن نارگیل برای تقویت پوست و مو بهره میبرند.روغن بابونه برای پوست وجوش صورت استفاده میشود و روغن بادام تلخ را برای درد گوش در گوش میچکانند.اینگونه نیست که یک روغن یک خاصیت خاص داشته باشد بلکه هر روغن، فواید بیشمار زیادی دارد و به روش های خاصی برا درمان استفاده میشوند.مثلا روغن بادام شیرین به سه صورت خوراکی، مالشی و چکاندن مورد استفاده است . این روغن هم خاصیت برای مو و پوست دارد و هم خواصی برای گوارش و ریه.

برای اطلاع بیشتر از خواص روغن ها به کانال تلگرامی خانم دکتر صمیمی فام مراجعه کنید.

همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید به پیج اینستاگرام خانم دکتر صمیمی فام مراجعه کنید.

@tabib.bashi

انواع روغن های گیاهی:

از جمله بهترین روغن های گیاهی روغن بنفشه، روغن سیاهدانه، روغن بذر کتان، روغن بادام تلخ و شیرین، روغن نارگیل، روغن کرچک، روغن کنجد و روغن زیتون میباشد.

همانطور که گفتیم روغن های گیاهی انواع مختلفی دارند.اولا به صورت کلی به دو نوع روغن مستقیم و روغن پایه تهیه میشوند و دوما انواع متفاوتی از آن ها وجود دارد چراکه گیاه دارویی به تعداد بیشماری داریم.مثلا روغن اسطوخودوس که به صورت پایه تهیه میشود دارای خواصی برای بی خوابی، افسردگی واسترس است و روغن کنجد که به صورت مستقیم تهیه میشود برای مواردی چون پخت غذا، پوست و مو، ماساژ بدن و رفع مشکلات گوارشی مورد بهره وری است.

برای اطلاع از انواع روغن ها به مقالات سایت مراجعه کنید.

روغن های گیاهی برای پوست صورت:

روغن های خاصی هستند که برای تقویت، بازسازی، شفافیت و چروک پوست مورد استفاده قرار میگیرند مانند روغن نارگیل، روغن بادام تلخ، روغن بادام شیرین و روغن خراطین…

مثلا روغن نارگیل را برای درخشندگی و نرمی پوست صورت روی آن ماساژ میدهند و روغن بادام تلخ برای از بین بردن جوش و لک های پوستی بسیار مفید است.

حتی روغنی به اسم خراطین وجود دارد که از نوعی کرم گرفته میشود و برای حجم دادن به صورت استفاده میکنند.

روغن های گیاهی برای تقویت مو:

روغن فندق، روغن سیاهدانه، روغن نارگیل،روغن بادام از جمله موثرین روغن ها در تقویت و رویش مو هستند.

روغن فندوق موها را پرپشت و حجیم میکند، مژه ها را بلند میکند و برای ابروها مناسب است.

روغن سیاهدانه، سفیدی مو را برطرف میکند و باعث رویشس مجدد مو میشود.

روغن نارگیل هم موها را براق و نرم میکند.

روغن های گیاهی برای ماساژ:

برای ایجاد آرامش در بدن و از بین بردن تنش های موجود در آن ماساژ با روغن های گیاهی بسیار موثر است که از انواع بسیار زیادی از روغن ها متناسب با بدن فرد بهره میبرند.

از انواعی از روغن های گیاهی که برای ماساژ کلی بدن استفاده میشوند و درد و گرفتگی عضلات و استخون ها را ازبین میبرند و همچنین برای پوست و آرامش بدنی بسیار موثر هستند میتوان به روغن های کنجد، نارگیل، سیاهدانه، بادام تلخ و زیتون اشاره کرد.

فروش روغن های گیاهی:

کلینیک خانم دکتر صمیمی فام، ارائه کننده مرغوب ترین روغن های گیاهی، واقع در منطقه ی پونک در تهران هستند.روغن ها با بهترین دستگاه های پرس سرد تهیه شده تا تمام خواص آن ها حفظ شود و مواد موثره ی آن ها هدر نمیشود.

همانطور که گفتیم تهیه روغن با دستگاه پرس سرد، خواص روغن را حفظ میکند و مواد نگهدارنده و افزودنی ندارد در نتیجه به صورت کاملا طبیعی و ارگانیک روغن ها در اختیار شما مشتریان عزیز قرار میگیرند.

روغن های پایه هم با بهترین روش و با استفاده از با کیفیت ترین روغن ها برای پایه آن تهیه شده اند.

برای سفارش و خرید محصول میتوانید با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر پیرامون طب سنتی به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.

@tabib.bashi

 

ادامه مطلب بستن

مشترک شدن در خبرنامه

برای اطلاع از تازه های دنیای داروهای گیاهی در خبرنامه سایت مشترک شوید.