اعمال یداوی

اعمال یداوی در طب سنتی:

در طب سنتی مجموعه اعمال و کارهایی که برای درمان از طریق دست ها صورت میگیرد به اعمال یداوی معروف هستند.در واقع متخصص با کمک دست های خود و‌ استفاده از روش های خاصی به درمان بیماری ها میپردازد که انواعی متفاوت دارد و با شیوه های خاصی صورت میگیرد.مثلا فصد، زالو درمانی، حجامت، بادکش و ماساژ از جمله اعمال یداوی هستند.

در فصد، رگ های مشخصی در بدن مورد استفاده قرار میگیرند و از طریق تیغ زدن این رگ ها به درمان بیماری میپردازند.

در زالو درمانی، از زالو برای خون گیری نقاط خاصی از بدن برای بهبود بیماری ها بهره میبرند.

در حجامت، از طریق تیغ و بادکش مویرگ های مناطق خاصی از بدن به معالجه میپردازند.

در بادکش، از طریق لیوان های خلا و قرار دادن آن ها در نقاط خاص بدن به مداوا میپردازند.

در ماساژ درمانی، با کمک ماساژ از نوع فشاری، ضربه و مالش به درمان بیماری ها میپردازند.

آشنایی با انواع اعمال یداوی در طب سنتی:

در کل اعمال یداوی سه نوع دارند.اول اعمالی که مربوط رگ و وریدهای بدن است مانند فصد .دوم اعمالی که مربوط به گوشت و ماهیچه ی بدن است مانند حجامت و زالو درمانی.سوم اعمالی مربوط به استخوان های بدن است مانند ماساژ و جا انداختن استخوان ها.

اعمال یداوی، کارهای بسیار ماهرانه و حساسی هستند که فرد بعد از یادگیری نقاط خاص بدن و پیدا کردن دانش این علوم، باید به کسب مهارت و تجربه در این زمینه بپردازد تا بتواند به خوبی آن ها را انجام دهد و به مداوا بپردازد.

آموزش اعمال یداوی:

کارگاه ها و دوره های مربوط به اعمال یداوی در سراسر ایران برگزار میشوند که حجامت، زالو درمانی و غیره به صورت دوره ای فشرده از مبتدی تا حرفه ای به دانشجویان آموزش و ارائه میشود.از جمله بهترین اساتید در زمینه ی اعمال یداوی، خانم دکتر صمیمی فام هستند که برای اطلاع از دوره های ایشان به کانال تلگرامی و پیج اینستاگرامی ایشان ملحق شوید.

آموزش اعمال یداوی زیر نظر خانم دکتر صمیمی فام، به صورت مرحله به مرحله و همانطور که گفتیم از مبتدی تا پیشرفته انجام میشود و این آموزش ها همراه با جزوء ای کامل از برترین کتاب های مربوط به حوزه ی طب سنتی تدریس میشود.همچنین دانشجو جلسات رفع اشکال و پرسش و پاسخ را میگذراند و در ضمن به صورت عملی و همراه با فیلم آموزشی دانشجو به صورت کامل با مفهوم تک تک این اعمال آشنا میشود.

آموزش و دوره های مربوط به اعمال یداوی در سایت و در پیج اینستاگرام خانم دکتر اطلاع رسانی میشود.

@tabib.bashi

اساتید اعمال یداوی:

یکی از بهترین اساتید در آموزش اعمال یداوی، خانم دکتر صمیمی فام هستند که به صورت دوره های آنلاین و حضوری، آموزش های مربوط به طب سنتی را برگزار میکنند و در اختیار دانش پژوهان قرار میدهند.

خانم دکتر صمیمی فام دوره های آموزشی خود را به صورت کاملا علمی و عملی برگزار میکنند و از برترین و مجرب ترین اساتید در زمینه طب سنتی محسوب میشوند.

دوره های ایشان به طور مرتب در سایت و پیج ایشان اطلاع رسانی میشود.

آموزش اعمال یداوی زیر نظر خانم دکتر صمیمی فام، به صورت مرحله به مرحله و همانطور که گفتیم از مبتدی تا پیشرفته انجام میشود و این آموزش ها همراه با جزوء ای کامل از برترین کتاب های مربوط به حوزه ی طب سنتی تدریس میشود.همچنین دانشجو جلسات رفع اشکال و پرسش و پاسخ را میگذراند و در ضمن به صورت عملی و همراه با فیلم آموزشی دانشجو به صورت کامل با مفهوم تک تک این اعمال آشنا میشود.

درمانگاه اعمال یداوی:

کلینیک تخصصی  خانم دکتر صمیمی فام، واقع در منطقه ی پونک تهران از جمله بهترین کلینیک های درمانی و تخصصی در طب سنتی و اعمال یداوی است که با تشخیص حرفه ای و انتخاب بهترین روش درمان و ارائه با کیفیت ترین خدمات و محصولات، آماده ی خدمت رسانی به مردم در تمام فصول سال است.

کلینیک اهورا واقع در منطقه پونک تهران زیر نظر مستقیم خانم دکتر صمیمی فام، با رعایت کامل اصول بهداشتی و رعایت اصول حرفه ای، به ارائه خدمات در زمینه حجامت، فصد، زالودرمانی،بادکش درمانی و ماساژ درمانی میپردازد و 9 سال سابقه کاری موفق و درخشان در تمام زمینه های مربوط به طب سنتی دارد.

کارگاه اعمال یداوی:

کلینیک اهورا واقع در منطقه پونک تهران زیر نظر مستقیم خانم دکتر صمیمی فام، برگزار کننده ی انواع کارگاه ها و دوره های مربوط به طب سنتی در خدمت کسانی میباشد که خواستار کسب اطلاعات و دانش در این زمینه میباشند و دوره هایی فوق العاده پرکاربرد با سبکی کاملا علمی برای علاقه مندان برگزار میکند.

برای اطلاع از کارگاه ها و دوره های اعمال یداوی در طب سنتی به پیج اینستاگرام خانم دکتر صمیمی فام مراجعه کنید.

@tabib.bashi

 

مشترک شدن در خبرنامه

برای اطلاع از تازه های دنیای داروهای گیاهی در خبرنامه سایت مشترک شوید.