بادکش درمانی - dry cupping treatment

محصولی برای جستجوی بادکش درمانی یافت نشد

بادکش درمانی در طب سنتی:

یکی از روش های درمانی در طب سنتی بادکش درمانی است.بادکش درمانی، از طریق لیوان هایی انجام میشود که داخل آن توسط آتش خلأ ایجاد میشود و روی پوست قرار میگیرد، خلأ درون آن باعث کشیده شدن پوست درون آن میشود و همین باعث گردش خون بسیار در آن ناحیه میشود و همچنین باعث اتصال بیشتر بافت با خون میشود و به ترمیم بافت و سلول و گردش خون و تغذیه در آن ناحیه میشود و انرژی به طور مناسبی تعدیل و بیماری از بین میرود.

خونرسانی به بافت و اندام ها بسیار مهم و حیاتی است به طوری که وقتی ارگانی به خوبی خونرسانی شود اختلال های آن از بین میرود و اگر خوب خونرسانی نشود مشکلات بسیاری پیدا خواهد کرد.خونرسانی به بافت و ارگان یا اندام هم اکسیژن کافی را به آن میرساند و هم به خوبی آن را تغذیه میکند و انرژی و مواد لازم را برای فعالیت سالم آن عضو فراهم می آورد.

بادکش درمانی از درمان هایی است که روی این مورد تمرکز دارد.

انواع بادکش درمانی:

دو نوع بادکش درمانی داریم. بادکش درمانی خشک که با همان لیوان خلأ انجام میشود و بادکش درمانی تر که توام با حجامت انجام میشود.

در بادکش درمانی خشک، با استفاده از لیوان خلا قسمت مورد نظر فرد بیمار را بادکش میکنند.در واقع این نقاط خاص را پزشک متخصص با بررسی و ویزیت بیمار از روی شرایط و نوع بیماری تشخیص میدهد.در بادکش درمانی تر، در حالی که این نقاط خاص در بدن فرد بیمار حجامت میشوند، بادکش هم میشوند یعنی این دو عمل همزمان باهم انجام میگیرند.به عبارت دیگر، بادکش خشک بدون خارج شدن خون و بادکش تر همراه با خارج شدن خون است.

فواید بادکش درمانی:

اثربخشی بادکش درمانی در بسیاری از بیماری ها ثابت شده است.تنگی نفس، سرفه، بیماری های پوستی، اختلالات گوارشی، دیسک کمر و درد گردن از جمله آن ها هستند.

برای انواع زیادی از بیماری ها میتوان بادکش انجام داد.مثلا برای درد گوارشی در نقاط خاصی از شکم و برای دیسک کمر بادکش در نقاط خاصی از کمر قرار میگیرد.

همانطور که گفتیم بادکش فواید زیادی دارد از جمله اینکه خونرسانی و اکسیژن رسانی به بافت را زیاد میکند و از این طریق انرژِی به گردش در می آید و خیلی از بیماری ها و اختلالات درمان میشوند.

منع مصرفی بادکش درمانی:

  • بارداری و قاعدگی
  • بیماران قلبی
  • کودکان و سالمندان
  • سرطان
  • واریس

کلینیک تخصصی بادکش درمانی:

کلینیک خانم دکتر صمیمی فام واقع در منطقه ی پونک تهران،از جمله بهترین مراکزی است که به درمان بسیاری از بیماری ها و اختلالات از طریق بادکش درمانی میپردازد.جهت گرفتن وقت ویزیت و مشاوره با شماره ی تلفن مطب تماس حاصل فرمایید.

آموزش انجام بادکش درمانی:

کلینیک خانم دکتر صمیمی فام، دکترای طب سنتی از مالزی، به برگزاری دوره های مجازی و حضوری بادکش درمانی از مبتدی تا پیشرفته میپردازد که برای اطلاع از این دوره ها میتوانید به کانال تلگرامی ایشان ملحق شوید.

برای اینکه بتوانید به خوبی بادکش انجام دهید باید به خوبی آن را فرا گیرید زیرا دقت بالا و سرعت عمل میخواد و همچنین دانش اینکه در چه نقاطی بادکش را باید استفاده کنید.در کلینیک خانم دکتر صمیمی فام، مرحله به مرحله از مبتدی تا پیشرفته به طور عملی بادکش را می آموزید و نقاط درمانی را یاد میگیرید.

همچنین در کانال و پیج اینستاگرامی خانم دکتر میتوانید نکات مهم مربوط به طب سنتی، بادکش، حجامت و ... را یادبگیرید و از کلاس های آنلاین و دوره های مجازی با خبر بشوید.

@tabib.bashi

بادکش شکم برای لاغری:

یکی از معضل های اصلی افراد به دلیل سبک جدید زندگی،چاقی شکم است که بادکش درمانی یکی از موثرترین درمان ها در این زمینه است.بادکش درمانی میتواند به روند لاغری شکم کمک شایانی بکند و مسیر را نزدیکتر و آسانتر کند.

چاقی ممکن است دلایل زیادی داشته باشد از جمله بی تحرکی فرد، رژیم تغذیه ای نادرست و اشتباه فرد، عوامل ژنتیکی، استفاده از برخی داروها و خیلی عوامل دیگر.این معضل به راحتی قابل حل نیست و فرد حتما باید دوره درمانی همراه با رژیم مناسب و ورزش را به طور منظم رعایت کند.بادکش درمانی و استفاده از گیاهان دارویی یکی از مواردی هستند که در طب سنتی بسیار به این معضل کمک میکنند و طول دوره ی درمانی را کوتاه تر و راه را برای فرد آسان تر میکند.همچنین استفاده از این درمان ها باعث میشود مشکل فرد ریشه ای حل شود و در نتیجه جواب بهتری بگیرد و درمان غیرقابل بازگشت باشد.

بادکش برای یبوست:

برای یبوست درمان های بسیار زیادی وجود دارد که از بهترین درمان های آن بادکش درمانی است.بادکش درمانی روند را سریعتر و آسانتر میکند و عوارض بسیار کمتری دارد.

یبوست به دلایلی همچون تغذیه نادرست، تنبلی روده، بی تحرکی، استفاده از برخی داروها و حتی دلایل روحی ممکن است بروز کند، در هر صورت یبوست بسیار ناراحت کننده و اذیت کننده است و فرد باید به سرعت درمان شود چراکه عوارض بدی هم برای بدن دارد.

برای درمان یبوست بادکش میتواند یکی از درمان های موثر در طب سنتی باشد.این درمان در نقاط خاصی از بدن انجام میشود و کمک میکند تا شخص متابولیسم مناسبی داشته باشد و سرعت لاغر شدن را شدت میبخشد.

 

ادامه مطلب بستن

مشترک شدن در خبرنامه

برای اطلاع از تازه های دنیای داروهای گیاهی در خبرنامه سایت مشترک شوید.