طب سنتی ایرانی

طب سنتی :

دانشی وسیع و دیرینه که از دو بخش تشخیص و درمان از طریق عوامل طبیعی تشکیل شده است.

در تشخیص از علم مزاج شناسی، زبان شناسی، عنبیه شناسی و .. بهره میبرند و در درمان از خواص گیاهان، حجامت، سوزن درمانی، بادکش و دیگر روش های طبیعی و اختصاصی خود استفاده میکند.

در اصل علمی گسترده از خواص و ترکیبات طبیعی برای درمان طبیعی وسنتی افراد است که در کل متکی به اصل طبیعت و عناصر است.

درطب سنتی، علمی به نام مزاج شناسی وجود دارد که برای همه چیز در دنیا مزاج قائل است حتی بیماری ها یا اشیا و توضیح میدهد که مزاج همه چیز بر هم اثر میگذارد و از این طریق دلایل خیلی چیزها از جمله بیماری ها و اختلالات را بررسی میکند و به درمان میرسد.در طب سنتی بعد از تشخیص مزاج افراد و بیماری ها با استفاده از گیاهان دارویی و حجامت یا خیلی از شیوه های خاص مربوط به این علم به درمان تدریجی و دائمی بیماری ها میپردازند که از قرص های شیمیایی هم عوارض بسیار کمتری دارد و همچنین بیماری به طور ریشه ای کاملا از بین میرود.

راه های تشخیصی در طب سنتی بسیار زیاد است مهمترین آن که در بالا گفتیم مزاج شناسی است و بعد از طریق عنبیه شناسی، چهره شناسی، زبان شناسی میباشد و راه های درمانی زیادی دارد که از بهترین آن طب سوزنی و حجامت است همچنین فصد، زالو درمانی و بادکش از جمله صدها شیوه درمان در طب سنتی است.

طبی بر پایه ی مزاج شناسی و اخلاط چهارگانه که از داروهای گیاهی و روش های سنتی برای درمان استفاده میکند.

آموزش طب سنتی:

در دوره های آموزشی مربوط به طب سنتی مواردی همچون شناخت مزاج افراد و عناصر ،خواص گیاهان دارویی و چگونگی استفاده از آنها برای درمان ،تهیه ی انواع غذاها با خاصیت درمانی ،انواع درمان ها در طب سنتی همچون بادکش و حجامت و بررسی انواع دلایل بیماری ها به صورت ریشه ای و پاکسازی آن ها از بدن پرداخته میشود.

در جلسات اولیه شناخت مزاج افراد و عناصر به طور کامل توضیح داده میشود و بعد با خواص گیاهان دارویی و روش تشخیص با علم عنبیه شناسی و زبان شناسی آشنا میشوید، چهره شناسی آموزش داده میشود و در جلسات پیشرفته تر با انواع درمان هایی نظیر زالو درمانی، حجامت و فصد آشنا میشوید.

دوره های آموزشی طب سنتی از مبتدی تا پیشرفته و به صورت اصولی باید انجام بگیرد تا دانشجو دچار سردرگمی نشود و به طور مفهومی و کامل مطالب را بفهمد.زیرا این مباحث بسیار دقیق و حساس هستند و نمیتوان با توضیح وتفسیری کوتاه از روی آن ها گذشت.کلاس های خانم دکتر صمیمی فام، شامل مراحل یادگیری درست و اصولی از مبتدی تا پیشرفته میباشد و دارای جزوء ای کامل از معتبرترین کتاب های طب سنتی نوین، همچنین حل مسئله و جلسات پرسش و پاسخ میباشد.

کلینیک طب سنتی :

مطب دکتر وحیده صمیمی فام واقع در منطقه پونک در تهران، به مشاوره، درمان و برگزاری بهترین دوره های آموزشی آنلاین و حضوری در انواع روش های طب سنتی می پردازند.همانطور که گفتیم آموزش طب سنتی در کلینیک خانم دکتر صمیمی فام، از مبتدی تا پیشرفته و به صورت کاملا اصولی آموزش داده خواهد شد.خانم دکتر صمیمی فام، به صورت پله پله با دانشجویان توضیح، حل مسئله و تمرین، فیلم های آموزشی و جلسات پرسش و پاسخ خواهند داشت.در کلینیک طب سنتی، برگزاری دوره ها هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری صورت میگیرد، برای اطلاع بیشتر از دوره ها به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه فرمایید.

برای ویزیت و مشاوره هم با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.در کلینیک بعد از مشاوره و تشخیص حرفه ای بیماری یا اختلالات، بهترین روش درمانی در طب سنتی برای شما انتخاب میشود.

پزشک طب سنتی:

خانم دکتر وحیده صمیمی فام دکترای طب سنتی از مالزی ، به تشخیص ریشه ای وانتخاب بهترین روش درمان بیماریها با روش سنتی و همچنین آموزش آن ، مشغول به خدمت در این زمینه در تهران هستند.

همچنین دکتر وحیده صمیمی فام با کسب تجربه های بسیار زیاد و موفق در درمان بیماری ها توانمندی خود را در این راه ثابت کردند و به عنوان پزشکی حاذق در این طب شناخته شده اند.

پزشک طب سنتی، ابتدا از طریق مزاج شناسی، مراج پایه ای فرد و مزاج حاصل از بیماری فرد را تشخیص میدهد که اینکار از طریق زبان شناسی، چهره شناسی و سایر موارد تشخیصی صورت میگیرد، همچنین روشی به نام عنبیه شناسی وجود دارد که از روی آن به راحتی اختلال فرد تشخیص داده میشود.سپس برای فرد مطابق با مزاج، نوع بیماری وشرایط بدنی بهترین روش درمانی مثل سوزن درمانی و یا حجامت پیشنهاد میشود.

اگر به دنبال علمی هستید که بتوانید برای درمان ریشه ای خود به آن اعتماد کنید، طب سنتی بهترین راه است.

کانال تلگرامی طب سنتی:

کانال تلگرامی به آدرس  tabibsara@ با همت خانم دکتر وحیده صمیمی فام به فعالیت جامع در حوزه ی طب سنتی و روش های درمانی می پردازد و همچنین دوره ها و کلاس های خانم دکتر وحیده صمیمی فام نیز اطلاع رسانی میشود.

برای اطلاع از دوره ها و کلاس های آنلاین و یا حضوری خانم دکتر صمیمی فام میتوانید از طریق شماره درج شده در سایت و یا کانال تلگرامی و یا پیج اینستاگرامی ایشان با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را از ما بپرسید.

در کانال تلگرامی علاوه بر اطلاعات کلاس ها، بسیاری از مطالب مربوط به طب سنتی و فیلم های آموزشی در این زمینه وجود دارند.

پیج اینستاگرامی طب سنتی:

پیج اینستاگرامی خانم دکتر صمیمی فام هم با نام tabib.bashi@ مشغول به فعالیت و اطلاع رسانی در این حوزه است. هر شب لایو های آموزشی با حضور برترین اساتید حوزه طب سنتی انجام خواهد شد.

در پیج اینستاگرامی خانم دکتر صمیمی فام با نام طبیب باشی، علاوه بر اطلاع رسانی از کلاس ها و دوره های مربوط به آموزش، بسیاری از مطالب مربوط به طب سنتی، خواص گیاهان، عنبیه شناسی، سوزن درمانی و فیلم های آموزشی مربوط به این زمینه موجود میباشد.برای عضویت در پیج اینستاگرام روی کلمه ی طبیب باشی در بالا کلیک کنید.

مشترک شدن در خبرنامه

برای اطلاع از تازه های دنیای داروهای گیاهی در خبرنامه سایت مشترک شوید.