طب سوزنی - acupuncture

محصولی برای جستجوی طب سوزنی یافت نشد

طب سوزنی و سنتی:

از زیر شاخه های طب سنتی است که به مداوای امراض با بهره گیری از سوزن های بسیار ریز در قسمت و نقاط به خصوصی از بدن میپردازد.سوزن های بسیار نازکی که برای این کار وجود دارند به صورت کامل استریل و بدون درد یا خونریزی به قسمت های دقیق و خاصی از اندام های بدن فرو میروند و باعث باز شدن گره ی انرژی در آن ناحیه میشوند و در نهایت تعدیل انرژی حیات و بازسازی بافت را هماهنگ و ایجاد میکند.

انرژی حیاتی ای به نام انرژی چی در بدن وجود دارد که وقتی این انرژی به راحتی مثل یک رودخانه در بدن جریان دارد بدن سالم و سرحال است.ولی وقتی انرژی چی کم شود و حرکتش محدود شود بدن ناسالم، ضعیف و دچار درد میشود.سوزن درمانی کمک میکند تا این انرژی دوباره در بدن به جریان بیوفتد و درد و بیماری ها از بین برود.

این طب از ابتدا در چین کشف شده و  مورد استفاده بوده، در این طب فرد متخصص با سوزن نازکی که در پوست قرار میدهد، نقاط خاصی از بدن را تحریک میکند و انرژی را به گردش درمی آورد.سوزن درمانی با تعدیل انرژی و تنظیم انرژی حیاتی بدن، به فرد برای سلامتی دوباره بسیار کمک میکند.

تاریخچه ی طب سوزنی:

طب سوزنی با قدمتی چند هزار ساله از چین به بقیه جوامع منتقل شد که در ابتدا چینی ها با سنگ های بخصوص و نوک تیزی به مداوا میپرداختند و باور آنها بر این بود که انرژی حیات درون بدن وقتی هماهنگی خودش را از دست میدهد باعث اختلال در کارکرد بدن میشود آن ها با این سنگ ها و سوزن ها در ناحیه های گذرگاه انرژی در بدن که مسدود و مختل شده بود بیماری را مغلوب میکردند و انرژی درونی را دوباره در جهت درست حرکت میدادند.

کم کم با پیشرفت علم، طب سوزن درمانی هم بسیار پیشرفت کرد و برای آن سوزن هایی ساخته شد که بسیار نازک و بدون درد هستند و به راحتی برای بسیاری از سنین قابل استفاده هستند.امروزه کتاب های زیادی در مورد این طب موجود است و در مراکز درمانی زیادی به این نوع درمان پرداخته میشود.

فواید طب سوزنی:

تحقیقات، فواید بیشماری برای طب سوزنی نشان داده است در زانو درد، کمر درد، گردن درد و استخوان درد ها موثر و کارآمد است و برای درد های عضلانی و آرامش و ریلکس شدن آن ها مفید است همچنین در بیماری های گوارشی اثری مطلوب دارد.

این طب برای درمان مشکلات عصبی هم بسیار مفید است مثلا برای پارکینسون، میگرن و توانبخشی برای کسانی که قبلا در زندگی دچار سکته مغزی شده اند بسیار موثر و کارامد است.

یکی از موارد دیگر استفاده آن، برای مشکلات تنفسی و سینوزیت میباشد و همچنین برای درمان ناباروری هم بسیار کاربردی و موثر است.

خواص طب سوزنی:

طب سوزنی در کاهش عوارض شیمی درمانی، اختلالات فشار خون، درد های صورت، درد دندان، رگ به رگ شدن، تقویت سیستم ایمنی، بازیابی انرژی، زیبایی پوست و غیره به صورت موثری کارآمد بوده است.

خیلی ها ممکن است به خاطر تقویت پوست خود به سوزن درمانی رو بیاورند.سوزن درمانی برای زیبایی پوست بسیار مفید است و باعث به حرکت درامدن انرژی در پوست میشود و آن را تقویت و زیبا میکند.زیرا بیشتر مشکلات پوستی به خاطر این موضوع است که پوست انرژی کافی را دریافت نمیکند و به همین دلیل بی نشاط و مشکل دار میشود.با باز شدن دوباره کانال های انرژی مربوط به صورت، پوست دوباره جوانی خود را به دست می آورد.

گاهی افراد با اینکه راه های بسیاری را برای تقویت سیستم ایمنی استفاده کرده اند ولی سیستم ایمنی آن ها بسیار ضعیف و ناکارآمد مانده و پاسخگو نمیباشد، برای همین به آن ها سوزن درمانی پیشنهاد میشود، سوزن درمانی کمک میکند تا کانال های مسدود شده انرژی باز شود و بدن دوباره قوا و نیروی خود را بیابد.

این ها نمونه های کوچکی از خواص سوزن درمانی برای بدن است و موارد استفاده آن بسیار بیشتر است.

مراقبت های قبل و بعد از طب سوزنی:

قبل از سوزن درمانی نیازی به ناشتایی نیست فقط باید فهرستی از بیماری ها و یا داروهای مورد استفاده را بنویسید و به پزشک خود تحویل دهید و بعد از آن هم میتوانید از گرما دادن، ورزش سبک، استراحت کردن و ماساژ بهره بگیرید و از مصرف الکل و کافئین هم خودداری کنید.

بهتر است همه داروهای خاصی که مصرف میکنید را از قبل به پزشک اطلاع دهید.

اگر سابقه افت فشار و کم خونی دارید پزشک را مطلع کنید.

در کل سوزن درمانی عارضه خاصی ندارد و پزشک همه چی را کنترل میکند و جای نگرانی وجود ندارد.

ماندگاری اثرات درمانی طب سوزنی:

اثرات سوزن درمانی طولانی و قابل توجه است وعاملی که به ماندگاری اثرات طب سوزنی کمک میکند توجه به توصیه ها و مشاوره های پزشک متخصص بعد از طب سوزنی است چون بدن و ویژگی ها و شرایط زندگی هر فرد متفاوت است باید به نکات برای ماندگاری بیشتر اثرات توجه فرماید.

نقاط طب سوزنی:

نقاط طب سوزنی نقاطی دقیق، خاص و حساس هستند که متخصص با آموزش کافی درصدد یافتن آنها و درمان از طریق آنها میپردازد.

طب سوزنی صورت:

چون صورت بسیار در معرض تابش آفتاب، سرما، گرما و عوامل بیرونی است رسیدگی به آن بسیار مهم و حائز اهمیت است.طب سوزنی خواص بیشماری برای صورت دارد و میتواند به نگهداری مطلوب از آن بسیار کمک کند.از جمله خواص طب سوزنی صورت جوانسازی پوست، شفافیت پوست، جلوگیری از چین و چروک، بازسازی پوست، متعادل کردن چربی و خشکی پوست و لیفتینگ پوست صورت است.

درمان گردن درد با طب سوزنی:

از مواردی که طب سوزنی به خوبی به مداوای آن میپردازد گردن درد است که متخصص با بهره گیری از نقاط گذرگاه مربوط به گردن به معالجه ی درد آن میپردازد.

عوارض طب سوزنی:

عوارض طب سوزنی در صورتی که زیر نظر پزشک مجرب انجام شود بسیار کم و قابل چشم پوشی است فقط باید از معتبر بودن مطب و استریل بودن ابزار و رعایت نکات بهداشتی اطمینان حاصل کرد.

آموزش طب سوزنی:

کلینیک خانم دکتر صمیمی فام واقع در منطقه ی پونک تهران به آموزش طب سوزنی از مقدماتی تا پیشرفته، به صورت حضوری و آنلاین میپردازند.برای کسب اطلاعات بیشتر به پیج اینستاگرام ایشان ملحق شوید.

طب سوزنی، از جمله علومی است که تقریبا برای همه افراد قابل استفاده است و عوارض خاصی ندارد.برای آموزش این علم نکته ی مهمی که وجود دارد این است که نقاط خاصی در بدن به طور دقیق باید یاد گرفته شوند و همچنین شخص مهارت خاصی با سوزن باید به دست بیاورد، با آموزش این دوتا اصول نصف مراحل طی شده و فرد حالا باید تجربه کسب کند.

آموزش طب سوزنی به صورت اصولی در کلینیک اهورا واقع در منطقه پونک تهران، زیر نظر مستقیم خانم دکتر صمیمی فام انجام میشود که خانم دکتر صمیمی فام با دانشجو مرحله به مرحله پیش میروند و به تدریس اصولی علوم وفنون این طب میپردازند، جزوء ای کامل متشکل از برترین کتاب های مربوط به این حوزه در اختیار دانشجو قرار میگیرد و انجام فعالیت های عملی در کلاس دانشجو را به خوبی آموزش میدهد.

همچنین این دوره ها، به صورت آنلاین هم در اختیار تمام کسانی که خواستار این آموزش این علم هستند قرار میگیرد.

آموزش طب سوزنی در تهران:

یادگیری طب سوزنی زیر نظرمستقیم متخصص، خانم دکتر صمیمی فام، از دوره ی مقدماتی تا پیشرفته در کلینیک ایشان واقع در منطقه ی پونک انجام میشود.برای اطلاعات بیشتر به کانال تلگرامی خانم دکتر صمیمی فام مراجعه نمایید.

آموزش طب سوزنی باید طوری باشد که دانشجو از پایه با اصول و فنون آن آشنا شود، کار با سوزن را بیاموزد، نقاط انطباقی را درک و به درستی پیدا کند و با مفهوم این علم ارتباط برقرار کند.در کلاس های آموزشی خانم دکتر صمیمی فام، این مفاهیم به صورت گام به گام در اختیار دانشجو قرار میگیرد و تدریس به گونه ای است که دانشجو هم با مفاهیم و تئوری های این علم آشنا میشود و هم به صورت عملی با آن ارتباط پیدا میکند و تجربه کسب مینماید.

کلینیک طب سوزنی:

کلینیک خانم دکتر صمیمی فام، دارای مدرک دکترای طب سنتی، در پونک واقع شده و از جمله بهترین مراکز طب سوزنی در تهران میباشد.

خانم دکتر صمیمی فام، بعد از مشاوره و ویزیت با بیمار، تشخیص مزاج پایه و مزاج حاصل از بیماری و تشخیص با اصول عنبیه شناسی به خوبی به ریشه بیماری پی میبرد و با استفاده از طب سوزنی متناسب با شرایط بیمار به معالجه فرد میپردازد.

در کلینیک اهورا، تمام خدمات مربوط به طب سنتی با بالاترین کیفیت و رعایت کامل اصول بهداشتی در اختیار مراجع محترم و عزیز قرار میگیرد.

برای اطلاع از خدمات درمانی و دوره های آموزشی به پیج اینستاگرام خانم دکتر صمیمی فام مراجعه فرمایید:

@tabib.bashi

برای اطلاع از محصولات ارگانیک کلینیک به بخش گیاهان دارویی در سایت مراجعه فرمایید.

 پزشک طب سوزنی:

از بهترین پزشکان در درمان طب سوزنی خانم دکتر صمیمی فام با هشت سال سابقه ی موفق کاری میباشند.برای کسب اطلاعات بیشتر به پیج اینستاگرام ایشان ملحق شوید.

در ایران پزشک واساتید برتری در طب سوزنی داریم که هم به درمان و هم به آموزش طب سوزنی میپردازند.از بهترین پزشکان در این زمینه خانم دکتر صمیمی فام هستند که برگزار کننده ی دوره های آنلاین و حضوری در زمینه آموزش هستند و همچنین سابقه هشت سال درمان موفق و درخشان در این زمینه دارند.

بهترین پزشک طب سوزنی در تهران:

از جمله بهترین پزشکان طب سوزنی در تهران خانم دکتر صمیمی فام، با سابقه ی کاری موفق هشت ساله در زمینه طب سنتی میباشند که بعد از ویزیت و مشاوره، بهترین روش درمانی را به بیمار توصیه میکنند و با کیفیت ترین خدمات را ارائه میدهند.

طب سوزنی از برترین طب های درمانی میباشد که از چین به همه جای دنیا گسترده شده و اکنون با پیشرفت علم به صورت موثری در درمان بیماری ها به کار برده میشود.این علم اکنون در ایران در مراکز معتبری در حال آموزش و اجراست.کلینیک اهورا یکی از برترین مراکز آموزشی و درمانی در تهران است که در زمینه طب سنتی و طب سوززنی در حال فعالیت است و به کسانی که خواستار این آموزش و یا این نوع درمان هستند خدمت رسانی میکند.

ادامه مطلب بستن

مشترک شدن در خبرنامه

برای اطلاع از تازه های دنیای داروهای گیاهی در خبرنامه سایت مشترک شوید.