ماساژ درمانی - massage therapy

محصولی برای جستجوی ماساژ درمانی یافت نشد

ماساژ بدن: 

ماساژ بدن، یکی از بهترین شیوه ها در طب سنتی برای درمان بسیاری از بیماری ها است.در حقیقت یکی از اصول سلامت عمومی بدن ماساژ میباشد که از مالش و فشار و ضربه قسمت های مختلف بدن و اندام ها با کمک دست یا ابزار مخصوص صورت میگیرد و به دفع مواد زائد، خستگی اندام ها، افزایش آرامش و ایجاد سبکی در آن ها منجر میشود.

در اثر ماساژ درمانی، سروتونین که ماده ای ضد درد و سرحال کننده در بدن است، ترشح میشود و به شادابی و آرامش فرد کمک بسیاری میکند.ماساژ، به 3تا از سیستم های بدن کمک شایانی میکند، سیستم تنفسی، سیستم گردش خون و سیستم عصبی بدن.بدین ترتیب با به راه انداختن سیستم گردش خون به صورت مناسب، آرام کردن سیستم عصبی و متعادل کردن سیستم تنفسی به صورت ویژه ای به دفع مواد زائد کل بدن و سم زدایی بدن کمک میکند و بدن آرام و بدون درد میشود.

این نوع پاکسازی از طریق ماساژ در طب سنتی، از محبوب ترین و پرکاربرد ترین درمان ها در قدیم بوده و انواع بسیار مختلفی از آن شناخته شده و اکنون با پیشرفت علم انواع زیادتری از آن وجود دارد.

ماساژ در طب سنتی:

یکی از شیوه های معالجه در طب سنتی که توسط اعمال یداوی انجام میشود ماساژ بدن است که از دیرینه و قدیم این علم تقریبا در تمامی جوامع وجود داشته و مردم هر عصر به نوع های مختلفی از آن بهره میبردند.

ماساژ به صورت ضربات کوتاه، عمقی، آرام و شدید میتواند انجام شود یا حتی به صورت مالش مداوم، دستکاری پوست یا عضلات انجام میشود.به هرحال ماساژ به صورت های مختلفی وجود دارد و حتی میتواند تلفیقی از ضربه، فشار و مالش باشد.

ماساژ اگر به صورت اصولی و درست انجام شود به ارتقای سیستم عصبی، تعادل سیستم تنفسی و بهبود سیستم گردش خون میپردازد که همانظور که گفتیم از این راه ها به پاکسازی اصولی بدن کمک بسیاری میکند.

خواص ماساژ:

ماساژ برای به آرامش رسیدن بدن، استرس، کاهش دردها، بهبود جذب مواد توسط بدن، پرورش اندام، جابجایی مواد غلیظ، افزایش انرژی و دفع ماده ی زائد بسیار پرکاربرد و موثر است.

ماساژ به صورت کلی اندام، ارگان و بدن را پاکسازی و سم زدایی میکند.ماساژ به صورت کوبش، مالش، تاپوتمان، پتریساژ و لرزش انجام میشود و هر کدام از آن ها خواص و فواید خاص خود را دارند، گاهی از روش گرم کننده، گاهی از ریلکس کنندگی آن ها استفاده میشود و گاهی لازم است تمرکز روی هردوی آن ها باشد.به هر حال انواع زیادی از خواص برای ماساژ وجود دارد.

پزشک با مشاوره با بیمار خود بهترین نوع ماساژ که برای او مناسب است را برای او تجویز و توصیه میکند.

فواید ماساژ درمانی:

برای بیماری های عضلانی، گوارشی، کلیوی، درد زانو و استخوان ها، درد های گردن، رفع گرفتگی ها و افزایش گردش خون بسیار اثربخش و سود آور است.

همانطور که گفتیم ماساژ درمانی دارای خواص بیشماری برای بدن است، که به صورت کلی سیستم گردش خون را به راه می اندازد، سیستم عصبی ارتقا میابد، سیستم تنفسی متعادل میشود و بدین ترتیب بدن به صورت مناسب و اصولی سم زدایی و پاکسازی میشود.

برای ماساژ راه و روش های مختلفی وجود دارد که همه ی آن ها، به نوع ویژه ای برای بدن خاصیت درمانی دارد و پزشک با توجه به شرایط بیمار بهترین نوع آن را به او مععرفی و توصیه میکند.ماساژ در طول دوره های خاصی اگر به صورت منظم انجام شود بدن را بسیار قوی و نیرومند خواهد کرد.

ماساژ برای همه ی سنین خوب و باعث سلامتی است ولی در هر سن با روش خاص خودش صورت میگیرد.

انواع ماساژ در طب سنتی:

ماساژ درمانی انواع متفاوت و زیادی دارد که متخصص بعد از تشخیص بیماری بهترین نوع آن را پیشنهاد و توصیه میکند.

ماساژ انواع مختلف و زیادی دارد.مثلا ماساژ گلو، ماساژ کمر، ماساژ شکم، ماساژ مفاصل و ماساژ اعصاب.که هر کدام از این ها برای انواعی از بیماری درمان کننده هستند.مثلا ماساژ گلو، برای سرماخوردگی، گلو درد و انواعی از سردردها مناسب و مفید است.از بعضی انواع ماساژ شکم برای رفع یبوست بهره میبرند.البته همه ی این ماساژ ها موارد منعی هم دارند مثلا ماساژ شکم، برای کسانی که سنگ کلیه یا زخم معده دارند یا باردار هستند ممنوع است.

ماساژ اعصاب، با ضربات فشاری آرام، برای رفع بسیاری از مشکلات عصبی انجام میشود البته در مواردی که التهاب عصبی وجود دارد با دقت بیشتری باید انجام شود.

به هر حال انواع زیادی از ماساژ وجود دارد که باید مشکل و اختلال در بدن شناسایی شود و بعد از بهترین نوع ماساژ در رابطه با آن مشکل بهره گرفت.

پزشک ماساژ درمانی:

خانم دکتر صمیمی فام دارای مدرک دکترای طب سنتی از مالزی، پزشکی حاذق و مجرب در زمینه ماساژ درمانی هستند که بعد از ویزیت و مشاوره بهترین نوع ماساژ برای رفع اختلال را به بیمار توصیه میکنند.برای اطلاع از فعالیت های ایشان به کانال تلگرامی و پیج اینستای مندرج در این سایت مراجعه فرمایید.

کلینیک اهورا واقع در منطقه پونک تهران، زیر نظر خانم دکتر صمیمی فام، در زمینه ی طب سنتی آماده ی خدمت رسانی به شما مراجع محترم میباشد.خدمات این کلینیک شامل مزاج شناسی، عنبیه شناسی، حجامت، زالودرمانی، ماساژ درمانی و ارائه انواع قرص و کپسول های گیاهی و ارگانیک میباشد.برای مشاهده لیست محصولات به بخش گیاهان دارویی مراجعه کنید.برای دریافت وقت مشاوره و  و ویزیت با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید و برای استفاده از دوره های آموزشی خانم دکتر صمیمی فام به پیج اینستاگرامی ایشان مراجعه نمایید.

@tabib.bashi

کلینیک ماساژ درمانی:

مطب خانم دکتر صمیمی فام واقع در منطقه ی پونک تهران، آماده ی خدمت رسانی در بهترین سطح و کیفیت در زمینه ی طب سنتی و ماساژ درمانی به مردم  میباشد‌.

کلینیک اهورا واقع در منطقه پونک تهران، بهترین کلینیک در جهت ماساژ درمانی در تهران محسوب میشود.این کلینیک با در نظر گرفتن کامل اصول بهداشتی، استفاده از برترین و با کیفیت ترین روغن های گیاهی برای ماساژ وارائه بهترین و نوین ترین روش های ماساژ درمانی در طب سنتی به شما مراجع عزیز در جهت بهبود سلامتی و ارتقای کیفیت زندگی کمک میکند.

خانم دکتر صمیمی فام با مشاوره با بیمار و گرفتن شرح حال، تشخیص دقیق بیماری و اختلال ها با استفاده از روش های نوین تشخیصی مانند عنبیه شناسی بهترین نوع درمان را به بیمار توصیه وتجویز میکند.

آموزش ماساژ درمانی:

در ایران مراکز زیادی به فعالیت در زمینه ی ماساژ درمانی و آموزش اصولی آن میپردازند.

خانم دکتر صمیمی فام، علاوه بر درمان از طریق ماساژ درمانی به آموزش ماساژ درمانی در دوره های حضوری و یا آنلاین میپردازند.آموزش ماساژ درمانی از مبتدی تا پیشرفته، همراه با جزوه ای متشکل از برترین کتاب ها در زمینه طب سنتی، با آموزشی گام به گام انجام میشود و کلاس ها شامل پرسش و پاسخ و رفع اشکلات میباشد.

در آموزش ماساژ درمانی، به تدریس انواع ماساژ و روش های اصولی آن ها میپردازند و یاد میگیرند که این ماساژ ها برای چه بیماری واختلالاتی به کار میرود.دانشجو بعد از طی این دوره میتواند به بهترین نحو و اصولی ترین روش ها، به ماساژ درمانی بپردازد.

خدمات طب سنتی:

مطب خانم دکتر صمیمی فام با سابقه ی هشت سال کار و فعالیت آماده ی ارائه ی انواع خدمات در پیشگیری و معالجه ی بیماری ها به روش طب سنتی میباشد.

ماساژ درمانی برای درد سیاتیک:

یکی از روش هایی که برای درد سیاتیک بسیار موثر است ماساژ درمانی میباشد که در آن از تکنیک های خاصی بهره میبرند و درد عصب سیاتیک که طولانی ترین عصب بدن است و در موارد خاصی بسیار دردناک میشود را کاملا بهبود میدهد. ماساژ دیپ تیشو از شیوه های عالی در این زمینه است.

 

ادامه مطلب بستن

مشترک شدن در خبرنامه

برای اطلاع از تازه های دنیای داروهای گیاهی در خبرنامه سایت مشترک شوید.